Bestyrelsen

DaBUFs bestyrelse består af 9 bestyrelsesmedlemmer samt 2 suppleanter. Minimum to bestyrelsesmedlem samt en suppleant skal være under 30 år (ungdomsbestyrelsesmedlemmer + ungdomssuppleant)

Bestyrelsen 2018-19

Kim Bruun (formand)
2517 8367
formand@dabuf.dk

Irene Klitbo (kasserer)
5130 6020
iklitbo@pc.dk

Katrine Seier (næstformand & ungdomsbestyrelsesmedlem)
2440 4812
katrine.seier@gmail.com

Erling Dalsgaard Skatka
5050 3957
dalsgaard792@gmail.com

Kirsten Østergaard Nielsen
2125 2777
kion@rn.dk

Jan Frydensbjerg
3179 1771
jan.frydensbjerg@gmail.com

Nynne Bern Jensen
2244 8528
nynnebjensen@gmail.com

Anette Vibeke Jensen
5358 8713
anette.vibeke.jensen@gmail.com

Christina Christiansen (ungdomsbestyrelsesmedlem)
2421 0338
christiansen.christina@hotmail.com

Lise-Lotte Bjørkholt (suppleant)
4010 2287
llb@tdc.dk

Niclas Moeslund Overby (ungdomssuppleant)
6172 2271
noverby@prozum.dk